Náš příběh

Projekt Ethnocatering vychází z koncepce sociálního podnikání Inbáze, z. s.

Kuchařky pracující v Ethnocateringu jsou migrantky ve věku nad 50 let, které z různých důvodů (politických, sociálních, ekonomických) přišly, často s velmi pohnutými osudy, hledat nový domov do České republiky. Tyto ženy se nachází ve složité životní situaci a jejich integrace bývá pozvolnější. Přichází prakticky s nulovým hmotným bohatstvím, ale s obrovským duševním bohatstvím – perfektní znalostí své domácí kuchyně. Toto přirozené know-how Ethnocatering využívá a zároveň poskytuje férovou práci, která je jim blízká. Tyto ženy mají možnost se dále vzdělávat a rozšiřovat si svoji kvalifikaci.

Opravdovost

Jídla vznikají v rukách žen, které z daných zemí pochází a vaří jídla stejně jako pro svou rodinu. Pomáháme těmto ženám mít smysluplnou práci, která je těší.

Tradiční exotické pochoutky

Nabízíme profesionální cateringové služby, přes 70 druhů originálních jídel domácích kuchyní ze zemí původu našich kuchařek. Každá z žen připravuje jídla podle původních receptů, a tím dává jednotlivým pokrmům autentickou chuť a originalitu. V tuto chvíli se jídla rekrutují zejména z oblastí Blízkého východu, Kavkazu a Střední Asie. Pod vedením šéfkuchařky Nanuli Kukava z Gruzie v kuchyni Ethnocateringu svoje jídla připravují ženy z Arménie, Ukrajiny, Afghánistánu, Maroka a Sýrie.

Jedna třetina zisku z Ethnocateringu je použita na rozvoj integračních programů komunitního centra InBáze, které pomáhá migrantům nalézt důstojné místo v české společnosti.

Ethnocatering v číslech

33%

zisku z každé akce pro Inbázi, z.s.

1 500+

uspořádaných akcí

500+

spokojených zákazníků

70+

druhů jídel

Spokojení klienti

Jednoznačně jste byli nejlepší catering, co jsme kdy na podobných akcích měli. Jídlo bylo fantastické. Já jsem samozřejmě věděla, co nás čeká, ale všichni ostatní byli překvapení, že catering může být i o jiném jídle než o guláši a řízkách.
Michaela Hráská z IKEA

Kdo za tím stojí

Nermin

Manažer podniku
Bosna a Hercegovina

Nanuli

Šéfkuchařka
Gruzie

Lucia

Kuchařka
Arménie

Lena

Kuchařka
Arménie

Alena

Ekonomka
Česká republika

Valentyna

Kuchařka
Ukrajina

Samia

Kuchařka
Sýrie

Tereza

Event manažerka
Česká republika

Karolína

Event manažerka
Česká republika

Gustavo

Event manažer
Venezuela

Kdo využívá naše služby

Máte zájem o náš catering?

Vybrali jste jídla, bez kterých vaše akce nemůže být? Napište nám! Pokud nemáte jasno, nevadí. Rádi menu složíme podle naší zkušenosti a následně jej s vámi budeme konzultovat.